Hipnoterapi | Motivasyon Atölyesi

Hipnoterapi

Hipnoterapi

Hipnoterapi

KVKK politikasını okudum kabul ediyorum.


Hipnoterapi Seansı Sana Ne Sağlar?

Yaşadığınız olumsuz durumlardan kurtulabilir ve motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz. Yaşadığınız birçok durum psikolojiktir ve herhangi bir ilaç tedavisi olmadan giderilebilir. Bunun için yapmanız gereken bir uzmandan destek almak ve kendinize zaman ayırmaktır. 

Hipnoterapi seansımız bireysel gelişiminiz için oldukça yararlı ve bilinç ile bilinçaltı entegrasyonunuzu sağlamada sizlere liderlik etmektedir. Kişi zaman zaman zihnini dinlendirmeye ve beynine format atma ihtiyacı duymaktadır. Bu seansta fabrika ayarlarına geri dönecek ve bir kuş gibi hafifleyerek hayatınıza yeni bir sayfa açarak adeta yeniden doğacaksınız.

Hipnoz, Yunanca uyumak anlamına gelmektedir. Bununla birlikte aslında tam anlamı ile uyku hali değil uyku ile uyanıklık arasındaki haldir.

Hipnoterapi seansında kişi bilinçli olarak değiştiremediği bir takım durumları bilinçaltı seviyede uzman eşliğindeki telkinler ile değişim yolculuğuna kolayca çıkabilmektedir.

Hipnoz olan kişi telkine açık olmakla birlikte bilinçli olarak kabul etmeyeceği hiçbir şeyi hipnoz halindeyken de kabul etmeyecektir. Burada önemli olan terapistine tam anlamı ile güvenmeli ve kendisini seansın bilgeliğine ve uzmanın profesyonelliğine bırakmalıdır.

Hipnoterapi (Hipnoz) Çeşitleri

Grup Hipnozu: Sessiz sakin bir ortamda belli şartların olgunlaşması ile sayıca fazla kişinin bir araya geldiği ve belli bir genel konu üzerinden hipnoterapistin telkin vermesi ile yapılan hipnozdur. Herkesin hipnoza yatkınlığının farklı olmasından dolayı uzmanın işi oldukça zor olmasına karşın seans öncesi grubu bilgilendirerek ortamı hazırlamalıdır.

Oto Hipnoz: İnsanın kendi kendine telkin verebildiği ve rahatlamak için sakin bir ortamda kendi değişimi ve stresten uzaklaşabildiği bir ruh halidir. Kişi transa girmeyi ilk defada başaramayabilir ancak uzmandan destek alarak ve kendi hayal gücünü kullanarak başarabilir.

Sosyal Hipnoz: Toplum içerisinde kendisini ön plana çıkarmış ve doğal telkin metotlarını bilinçli yada bilinçsiz olarak kullanabilen liderlerin kullandığı yöntemdir. Bu kişiler doğal telkinleri kullanarak milyonları peşlerine takarlar.

Kolektif Hipnoz: Aynı anda birden fazla kişinin transa girdiği hipnoz durumudur. Grup hipnozundan farkı aynı anda 1 ile 3 kişiye kadar aynı anda doğal telkin ile transa soktuğu durumdur.

Kimler Hipnoterapi Seansı Alabilir?

  • Yoğun iş hayatı olup stresten arınmak isteyenler.
  • Kendisi ile iletişim sorunu yaşayanlar.
  • İç huzurunu kaybetmiş ve öz benliğini tanımak isteyenler.
  • Daha pozitif ve daha başarılı olmak isteyenler.
  • Bağımlılıklardan kurtulmak isteyenler.
  • Eskide yaşadığı olumsuzluklardan kurtulmak isteyenler.
  • Öğrenilmiş çaresizlik durumunda olup bunu aşmak isteyenler.
  • Öze dönüş yolculuğunda gerçek beni bulmak isteyenler

Hipnoterapi seansımız için randevu sonrasında sizlerle kısa bir sohbet yaptıktan sonra süreç ile ilgili bilgilendirme yapılmakta ve kendiniz ile ilgili kararı tamamen siz vermektesiniz.

Bire Bir Seans Satın Al
Sizi Arayalım

KVKK politikasını okudum kabul ediyorum.