Profesyonel Koçluk Eğitimi | Motivasyon Atölyesi

Profesyonel Koçluk Eğitimi

Profesyonel Koçluk Eğitimi

Profesyonel Koçluk Eğitimi

Motivasyon Atölyesi
1275 ₺ 850 ₺
  • Süre 46
  • Eğitmen Motivasyon Atölyesi
  • Erişim Süresi Sınırsız
  • Size Özel Fiyatı 850 ₺

Certified Coach / Yaşam Koçluğu eğitimini tamamlamış olan ve bu alanda profesyonelleşmek isteyen koçların, profesyonel koçluk dinamiklerine sahip olmalarını amaçlayan bir eğitim programıdır. Programın diğer bir amacı uygulamalarla uzmanlaşmak ve profesyonel koç adayları tarafından hayata geçirilen yeni profesyonel koçluk araçlarını ileri sevilere taşımaktır.

 

   16 Saat Uygulamalı Eğitim         10 Modül Dopdolu İçerik

   Çevrimiçi 4K Videolar                 Canlı Yayınlar

   PDF İçerikler                                Workshoplar

   Ömür Boyu Erişim                       Online Sınav

   Katılım Sertifikası                       Uluslararası Akredite Eğitim

Profesyonel Koçluk Sürecinin Aşamaları

  • Merak; Profesyonel koç bir süreci sağlıklı yürütebilmek ve derinlemesine odaklanabilmek adına kendi merak duygusunu çok iyi geliştirmelidir. Çünkü merak gelişimi tetikleyecektir. Usta bir Koç, merak ettiği ve merak seviyesini koruduğu sürece müşterisinin gündemini kendi bilişsel (zihinsel) farkındalığına çekme fırsatlarını yakalayabilir.

 

  • Gözlemleme; Profesyonel bir koçun gözlemleme yeteneği koçluk seans sürecinin koç tarafından yönetilebilmesini ve içerik kısmının müşteri/danışan tarafından doldurulmasına olanak tanımaktadır. Burada bahsettiğimiz ustaca liderlik etmektir. 

 

  • Farklılaşma ve Esneklik; Kuşaklararası farklılıkları algılamak ve süreci daha sağlıklı yürütmek sürekli gelişim ve esneklik ile mümkündür. Profesyonel koç, kuşak farklılıklarına karşı esnek ve anlayış seviyesini en üst seviyelerde tutarak herhangi bir karmaşaya mahal vermeden süreci üstün liderlik ile yönetir.

 

  • Güven; Profesyonel koçluk ilişkisinde, müşteri koça bir dostuna güvendiğinden daha farklı bir güven duyar. Gerçek güven karşılıklı çıkar ve kazançların oluşturduğu güvenden öte koçluk ilişkisinin profesyonelliği, gücü ve yapısı ile ilgili bir güvendir. Koç süreç boyunca güven durumunu en üst seviye de tutarak müşterisini/danışanını güvende hissettirmelidir.

 

  • Karmaşa ve Değişim; Profesyonel koçluk sürecinde karmaşa çok kullanışlı zihinsel değişim ortamları sağlamaktadır. Danışan mevcut konfor alanını terk etmek istemediğinde, karmaşayı ve değişim arzusunu bir araç olarak kullanan profesyonel koç, danışanı anlamlaştırma süreci ve bilinçli farkındalığından uzaklaştırarak bir karmaşa oluşturur ve bu karmaşa esnasında yeni fırsat kapıları aralamayı sağlayacak bilişsel ortamlar sağlanmış olur ve müşteri yepyeni başlangıçlara ‘’ilk başta değişim acı verse de’’ adım atabilmeye cesaret bulur.

Eğitimin tamamı uygulamalı gerçekleşir. uzmanlaşmak istediğiniz alanda ilerlerken bu eğitimde bunun aşamalı olarak yollarını keşfedecek ve derinlemesine deneyimleyeceksiniz.

AKREDİTASYONLARIMIZ