Öğrenci Koçluğu Eğitimi | Motivasyon Atölyesi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

KVKK politikasını okudum kabul ediyorum.


Öğrenci koçluğu eğitimi ile gençleri daha iyi anlamayı, onların düşünme sistemlerini olumlu yönde geliştirmeyi, içsel kaynaklarını oluşturmalarında ve öz kaynaklarını etkin kullanmalarında liderlik edeceksiniz. Öğreneceğiniz iletişim ve koçluk teknikleri ile kendi potansiyellerinin farkına vardırarak kendini daha iyi tanımasını sağlayacak ve bunların sonunda da hedefini doğru olarak belirleyip bunu gerçekleştirmesinde yeni bir bakış açısı kazandıracaksınız.

Öğrenci koçu, birlikte çalıştığı genci yaşamının bu gelişme ve öğrenme döneminde başarı için desteklerken, karakterli, tam ve bütün bir genç yetişkin olmasında yol arkadaşlığı yapar.

Koçluk kişiyi ulaşmak istediği hedefe ulaşmasında motive eden ve doğru stratejileri uygulayarak daha başarılı, daha huzurlu ve daha motivasyonu yüksek bir yaşam sürmesini sağlamaya yönelik hayatına farklı bir bakış açısı ile bakmasını sağlayan bir süreçtir.

Öğrenci koçluğu eğitiminde genel özele gençlere yönelik spesifik çalışmalar yapılır ve daha pozitif, daha etkili ve daha bilinçli nesillerin ortaya çıkmasında liderlik görevini üstlenir.

Öğrenci Koçluğu Eğitiminde Neler Var?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Öğrenci koçluğu eğitimi sonrası özellikle kendinize olan bakış açınız değişecek ve daha sağlıklı bireylerin yetişmesinde gerçekleştirdiğiniz değişimler sayesinde kendinize olan saygınız artacak. Eğitim tamamı uygulamalı olarak gerçekleşeceğinden öğrenmekten daha çok deneyimlemeyle ilerleyecektir. Her bir ders saati adeta keşif seansı gibi gerçekleşecek ve sen kendi farkındalığını keşfe çıkacaksın.

Öğrenci Koçluğu Eğitimini Kimler Almalı?

Ebeveynler (anne-baba)

Koçluk hizmeti vermek isteyenler

Bireylere hedefleri için yardımcı olmak isteyenler

Öğrencileri hedef belirleme ve başarıya ulaşma gibi kavramlarla tanıştırmak isteyenler

Eğitim verenler saygıdeğer öğretmenlerimiz

Özellikle öğrencilerle çalışanlar

Öğrenciler ile iletişimini güçlendirmek isteyenler

Sizi Arayalım

KVKK politikasını okudum kabul ediyorum.

AKREDİTASYONLARIMIZ