Yaşam Koçluğu Eğitimi | Motivasyon Atölyesi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

KVKK politikasını okudum kabul ediyorum.


Yaşam Koçluğu Eğitimine hoş geldiniz!

 

Yaşam Koçluğu Eğitimi amaç olarak profesyonellere kendi sahip oldukları yetenek ve uzmanlıklarını değerlendirerek bunların üzerine kurulu, kapsamlı bir koçluk eğitim programı sunmak ve böylece koçluk becerilerini hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmelerine ve koçluk alanına başarılı bir şekilde geçmelerine yardımcı olmaktır. Bu önemli yolculuğun sizin için mümkün olduğu kadar kolay ve anlaşılır olmasını istiyoruz. Siz bu eşsiz değişimler ve farkındalık serüvenine kalkışırken size yardımcı olabilmek için ihtiyaç duyacağınız taahhütlerle ilgili kısa açıklamalarda bulunmak istiyoruz. Yaşam Koçluğu eğitimi içeriğinde almış olduğunuz yazılı materyaller kullanabileceğiniz bazı haritaları size temin edecektir.

Bu derslerin sonunda siz;
  1. Telefonla, internette ve yüz yüze rahatlıkla çevrenize başarılı koçluk yapabileceksiniz.
  2. Tüm koçluk sürecini sahip olduğunuz yeteneklerin farkında olarak ve kendi standardınızı ortaya koyarak gerçekleştirebileceksiniz.
  3. Yaşam koçu olarak siz hazır olduğunuzu ve size neler olabileceği ve ne tür duygular hissedebileceğiniz konusunda farkındalık kazanmış olacaksınız.
  4. Koçluk becerilerinizi geliştirmek amacıyla neler yapmak istediğinizi ve deneyim kazanmak istediğiniz alanları belirlemiş olacaksınız

Yaşam Koçluğu Eğitimi sonunda kişilerin öz iradelerinin farkına varması, kaynaklarını iyi bir şekilde kullanabilmesi ve içindeki gücün farkına varması amaçlanmaktadır. Eğitimler grup dâhilinde alınabildiği gibi birebir eğitim şeklinde de uygulanabilmektedir. Yaşam Koçluğu eğitimini almış olan kişi genel olarak seans yapabilir ve kendisine gelen danışanlarına koçluk yapabilmektedir.

Yaşam Koçluğu Eğitimi İçeriği

  Zihinsel Hazırlık                                      Güçlü Tarafları Ortaya Çıkarma

Seans Çerçeveleme                                    Anlamları Değiştirme / Yeniden Çerçeveleme

Uyumu Yakalamak / Ahenk                      Cesaretlendirme / Özgüven

Empatik Dinleme / Psikolojik Oksijen      Nitelikleri Ortaya Çıkarma 

Hedef Belirleme / Kritik Gedik                 Sadeleşme, Denge, Kurallar ve Sınırlar

Güçlü Gözlem / Güçlü sorular                  Huzur, Sağlık ve Tutku

 Zihinsel Hazırlık                                       Geliştirme, Güçlü Ricalar ve BeyinFırtınası

Yapılandırma / Farkındalık Yaratma          Taahhütler, Eylem Adımları ve Hedefler

 

Eğitimde çekilmiş videolara sistemimiz üzerinden adına ait kullanıcı bilgilerini kullanarak ömür boyu rahat erişim hakkına sahipsiniz.

 

Yaşam koçluğu psikoloji ile kısmen bağlantılıdır. Bununla birlikte bir koç psikolog değildir. Kullandığı teknikler itibari ile aslında yaşam koçu tam bir iletişim uzmanıdır. Zaten kişilerin hayatlarında yaşadıkları olumsuz durumların en başında iletişimden kaynaklı sorunlar yatmaktadır.

 

Kimler Yaşam Koçluğu Eğitimi Alabilir

Hayatındaki farkındalığı yakalamak, hayat konforunu yükseltmek ve hayata pozitif bir bakış açısı ile bakmak isteyen herkes yaşam koçluğu eğitimi alabilir. Bununla birlikte eğitmenler, Rehber Öğretmenler, Psikologlar, Öğrenci-Aile konusunda uzmanlaşmak isteyen Koçlar, sağlık çalışanları, kişisel gelişim alanında çalışmak isteyen kişiler ve koçluk bakışıyla kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen tüm bireyler, Yaşam Koçluğu eğitimi sertifika programına katılabilirler.

Koçluk süreci genel hatları ile incelendikten sonra bölüm bölüm egzersizler yapılarak her bölüm kendi içinde derinlemesine incelenir. Her bölüm için uygulamalar yapılır ve katılımcıların tam yetkinlik kazandırılması sağlanır.

Yaşam Koçluğu eğitimi başından sonuna kadar canlandırma ve oyunculuk teknikleri kullanılarak tamamen uygulamalı ve interaktif bir şekilde verilmektedir.

 

Eğitim hem uygulama ve hem de teorik olarak zengin bir içeriğe sahiptir. Eğitimi satın aldığınızda eğitime gelmeden önce içerikler ile eğitime hazır hale gelir ve sınıfta derinlemesine deneyimler kazanarak uzmanlaşırsınız.

 

Başvuru için formu doldurarak tarafımıza iletebilirsiniz. En kısa sürede uzmanlarımız tarafından sizlere dönüş sağlanacaktır.

Sizi Arayalım

KVKK politikasını okudum kabul ediyorum.

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Motivasyon Atölyesi
975 ₺ 650 ₺
  • Süre 44 Saat
  • Eğitmen Nail Turunç
  • Erişim Süresi Sınırsız
  • Size Özel Fiyatı 650 ₺

Online Yaşam Koçluğu Eğitimi

Online Yaşam koçluğu sayesinde Yaşam koçluğuna profesyonel bir adım atmanızı sağlayacak şekilde hazırlanmış 23 video içeriğimiz ve 265 sayfalık PDF dökümanımız ile benzersiz bir eğitim alın. Eğitim içeriklerini okuyup videoları izledikten sonra sizlere verilen ödevleri ve sınavınızı eksiksiz tamamlayın. Sertifikanız hazır hale gelecektir.

Bunların yanı sıra daha fazla deneyim ve donanım kazanmak için sizler için özel tasarlanmış uygulama worksoplarımıza katılabilirsiniz.

 

   46 Saat Uygulamalı Eğitim         23 Modül Dopdolu İçerik

   Çevrimiçi 4K Videolar                 Canlı Yayınlar

   PDF İçerikler                                Workshoplar

   Ömür Boyu Erişim                       Online Sınav

   ICC Onaylı Sertifika                    Uluslararası Akredite Eğitim

Şimdi satın al ve hemen öğrenmeye başla!

Üstelik dilediğin yerden dilediğin zaman erişim sağlayabilirsin.

 

AKREDİTASYONLARIMIZ