Yaşam Koçluğu Eğitimi | Motivasyon Atölyesi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

KVKK politikasını okudum kabul ediyorum.


Yaşam Koçluğu eğitiminin amacı, profesyonellere kendi sahip oldukları yetenek ve uzmanlıklarını değerlendirecek alanlar açmaktır. Bu yetenekler üzerine kurulu, kapsamlı bir koçluk eğitim programı ile yaşam koçunun koçluk becerilerini hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmesini sağlamaktır.

 

Bu önemli yolculuğun sizin için mümkün olduğu kadar kolay ve anlaşılır olmasını istiyoruz. Siz bu eşsiz değişimler ve farkındalık serüvenine kalkışırken size yardımcı olabilmek için ihtiyaç duyacağınız taahhütlerle ilgili kısa açıklamalarda bulunmak istiyoruz.

 

Koçluk becerilerinizi geliştirmek amacıyla neler yapmak istediğinizi ve deneyim kazanmak istediğiniz alanları belirlemiş olacaksınız.

 

Yaşam Koçluğu eğitiminde kişilerin öz iradelerinin farkına varması, kaynaklarını iyi bir şekilde kullanabilmesi ve içindeki gücün farkına varması amaçlanmaktadır. Eğitimler grup dâhilinde alınabildiği gibi birebir eğitim şeklinde de uygulanabilmektedir.

 

Koçluk eğitimi iki aşama olarak alınabilmektedir. Birincisi temel koçluk becerileri olarak kendi hayatındaki farkındalığı yakalamak, hayat standardını yükseltmek ve hayatına konfor katmak olarak temel konuları içeren koçluk mesleğine genel bir bakış açısı kazandıran temel bir eğitim modülüdür. İkincisi ise temel koçluk eğitimini almış olan kişi uzmanlaşmak istediği bir alanı seçerek o alana yönelik sertifika programına dâhil olabilmekte ve uzman bir ”Yaşam Koçu” olabilmektedir.

Bu eğitimler "Yaşam Koçu", "İlişki Koçu", "Aile Koçu", "Satış Koçu" ve "Öğrenci Koçu" sertifika programlarından oluşmaktadır. Temel koçluk eğitimini almış olan kişi genel olarak seans yapabilir ve kendisine gelen danışanlarına koçluk edebilmektedir.

Yaşam Koçluğu Eğitimi İçeriği

Koçluk mesleği nereden gelmektedir? (Tarihçe)
Günümüzde insanlar neden bir koça ihtiyaç duyarlar?
Koçluk nedir ve ne değildir?
Koçluk süreci nasıl başlar?
Koç ile terapist arasındaki farklar nelerdir?
Koçluk ile danışmanlık arasındaki farklar nelerdir?

1. Aşama;

Öncelikle her modül için katılımcılarımıza süreci iyi kavramaları ve başarılı ilerlemeleri için PDF formatında içerik dokümanları veriliyor.

Yaşam Koçluğu Formlar Listesi

·      Koçluk Sözleşmesi

·      Danışan Bilgi Formu

·      Detaylı Gözlemci Formları

·      Değerler Formu

·      Değerler Matrisi

·      Örnek Güçlü Sorular

·      Metotlara Göre Soru Örnekleri

Yaşam Koçluğu Çarklar Listesi

·      İlişki Çarkı Tekniği

·      Mutluluk Çarkı Tekniği

·      Yaşam Denge Çarkı Tekniği

·      Yöneticilik Çarkı Tekniği

·      Liderlik Çarkı

·      Denge Çarkları

2. Aşama;

Yaşam koçluğu eğitiminde çekilmiş videolara sistemimiz üzerinden adına ait kullanıcı bilgilerini kullanarak ömür boyu rahat erişim hakkı 

Yaşam koçluğu psikoloji ile kısmen bağlantılıdır. Bununla birlikte bir koç psikolog değildir. Kullandığı teknikler itibari ile aslında koçluk tam bir iletişim uzmanıdır. Zaten kişilerin hayatlarında yaşadıkları olumsuz durumların en başında iletişimden kaynaklı sorunlar yatmaktadır.

 

Kimler Yaşam Koçluğu Eğitimi Alabilir

Hayatındaki farkındalığı yakalamak, hayat konforunu yükseltmek ve hayata pozitif bir bakış açısı ile bakmak isteyen herkes yaşam koçluğu eğitimi alabilir. Bununla birlikte eğitmenler, Rehber Öğretmenler, Psikologlar, Öğrenci-Aile konusunda uzmanlaşmak isteyen Koçlar, sağlık çalışanları, kişisel gelişim alanında çalışmak isteyen kişiler ve koçluk bakışıyla kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen tüm bireyler, Yaşam Koçluğu eğitimi sertifika programına katılabilirler.

 

Koçluk süreci genel hatları ile incelendikten sonra bölüm bölüm egzersizler yapılarak her bölüm kendi içinde derinlemesine incelenir. Her bölüm için uygulamalar yapılır ve katılımcıların tam yetkinlik kazandırılması sağlanır.

Yaşam Koçluğu eğitimi başından sonuna kadar canlandırma ve oyunculuk teknikleri kullanılarak tamamen uygulamalı ve interaktif bir şekilde verilmektedir.

Eğitim Detayları

Tarih / Yer : Eğitim tarihleri ve yer bilgisi takvim sayfamızda yayınlanmaktadır.

Sertifika     :  Üniversite Onaylı Uluslararası geçerli sertifika verilmektedir.

Saat / Gün : 64 Saat & 8 Tam Gün

Kayıt         : Lütfen erken kayıt yaptırarak yerinizi garantileyin. Kontenjan dolduğunda, müracaat edenler bir sonraki eğitim dönemi için bekleme listesine alınır.

NOT         : Motivasyon Atölyesi eğitim tarihi, ücreti gibi eğitim koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. Program menüsündeki sıralama grup ihtiyaçları doğrultusunda program eğitmeninin tasarrufundadır.


 

Randevu Talep Et

KVKK politikasını okudum kabul ediyorum.

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Motivasyon Atölyesi
748.5 ₺ 499 ₺
  • Süre 29 Saat
  • Eğitmen Nail Turunç
  • Erişim Süresi Sınırsız
  • Size Özel Fiyatı 499 ₺

Motivasyon Atölyesi eğitim sistemi olarak karma eğitim modelini benimser ve öğretirken eğlendirir. Online yaşam koçluğu eğitimimiz için öncelikle sizlere sunulan 265 sayfalık kitapçığımızı inceleyin, videoları izleyin ve eğitime hazırlıklı hale gelin.

Online Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam koçluğuna profesyonel bir adım atmanızı sağlayacak şekilde hazırlanmış 22 video içeriğimiz ve 265 sayfalık kitabımız ile benzersiz bir eğitim alın. Eğitim içeriklerini okuyup videoları izledikten sonra hazır olduğunuzu hissediyorsanız eğitim takvimimizden sizlere en uygun tarihteki uygulama sınıfımız için kayıt yaptırarak uygulama workshop'umuza katılın.

 

Motivasyon Atölyesi ile öğrenmek işte bu kadar kolay ve etkili. Unutmayın artık ömür boyu bizim ailemizin bir parçasısınız ve mentörlük hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Eğitimi tamamladığınızda online sınav ve sertifika için bizlere        ulaşabilirsiniz.


 

Satın aldığınızda eğitimler burada görüntülenecektir.